Šest nas je od študijskega krožka Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica, ki z vlakom ob 7.42 odpeljemo preko Zidanega Mosta v Celje. Sonce že prijetno greje, ko se odpravimo preko parkirišča,
Pot nadaljujemo po Mestnem parku, ki so ga začeli urejati na tem, nekdaj poplavnem področju, že leta 1856 z zasaditvijo drevoreda kostanjev, mlajši drevored pa je zdaj lipov. Marjeta, ki je od tu doma, se spomni velikih poplav, iz parka pa predvsem drsanja na ledu v zimskem obdobju. V šotoru je zdaj mogoče igrati tenis, za otroke so pripravili veliko zanimivih igral.
Ogledujemo si stara drevesa, občudujemo mogočnega ginka, vmes pa cvetlične grede: med mačehami so se razbohotili petelinčki iz gozda.
na treh mestih se je mogoče razgibati na lesenih napravah, zanimiva pa so tudi drevesa in podrast. Pot se zoži, prijetno mehka je, se malo spusti in spet povzpne, kjer je potrebno, je opremljena s stopnicami.
Stranišča so skrita v lesenem opažu,
Sprehodimo se še malo naprej, da se nam odpre razgled na del Celja z okolico,
pri mizi v okviru rese in borovničevja, ki že cveti, pa se malo okrepčamo.
Pod drevesno hišo se spustimo na otroško igrišče in malo preizkusimo igrala iz naravnih materialov, smo pač ostali še otroci po srcu. Ob poti potem pokukamo v lužo za divje prašiče, ki je k sreči prazna, pri Meškovem studencu pa zapustimo gozd. Včasih so studenec imenovali Seidlov po učitelju in literatu, ker pa je sem kot dijak rad zahajal Franc Ksaver Meško (duhovnikin pisatelj), ima zdaj ime po njem.
Po mostu prečkamo Savinjo in se sprehodimo po njenem levem bregu.
Z zanimanjem smo si ogledali živali različnih področij, ki so jim lepo uredili primerno okolje.
Da ne bi odšli iz Celja lačni, smo si privoščili malico, potem pa malo pred pol drugo uro na vlak domov. Počutili smo se pomlajene, saj smo potovali skoraj s samimi dijaki in dijakinjami.
Lep in bogat pomladni dan!
Ni komentarjev:
Objavite komentar